Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Capacity | upto 500 kg/rh |
| Automation Grade | Fully Automatic |
| Motor Power | upto 25 HP |
| Operation Mode | Automatic |
| Material of Construction | Mild Steel |
| Number of Grinding Units (Chakki/Roll Body) | 6 |
| Electricity Connection | Three Phase |
| Usage/Application | Commercial |
| Material | Mild Steel |
| Motor Speed | 2880 rpm |
| Plant Condition | New |
| Voltage | 440 |
| Included Components | Cleaning Section, Grinding Section, Elevators, Cyclone, Packaging Unit |
| Power Source | Electric |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Production Capacity | 25 TO 30 |
| Motor Power | Upto 3 HP |
| Type of Machine | Blower Pulverizer |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Type of Masala | Chilli, Dry Ginger, Coriander, Turmeric, Cumin |
| Usage/Application | Commercial |
| Voltage | 220 V |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information: